Chce zachránit život šestnáctileté kobyle anglického plnokrevníka s dobrou dostihovou minulostí. Ta je v současné době v nevhodných podmínkách, je s ní špatně zacházeno a jelikož nevydělává peníze, je její jedinou budoucí vyhlídkou smrt na jatkách.

„K lidem není příliš důvěřivá a ani se jí nedivím. Působí vyhasle, sklesle, bez zájmu o život i dění kolem sebe, je taková odevzdaná osudu,” popisuje stav kobylky Blanka Schröpferová, vedoucí mířkovského útulku. „Protože na ní majitelé vozili lidi na vyjížďky a podle informací a fotek lidi váhově i velikostně neodpovídající konstituci kobylky, je na ní vidět panický strach z nasedlání. Snaží se bránit, ale povahou není agresivní.”

Po zdravotních problémech s přední nohou kobyla ukončila sportovní kariéru v deseti letech a byla prodána do soukromých rukou. U tehdejšího majitele byla využívána jen jako každoroční „inkubátor” na hříbata. Poté byla prodána současnému majiteli z Klatovska.

„Protože ale dlouhodobě nedostávala potřebnou péči a dostatek krmení, nebyla už schopna vyjíždět s turisty a tudíž přestala vydělávat peníze. Proto se o ni majitelé přestali téměř starat a chtěli ji poslat na jatka,” říká Schöpferová s tím, že o osudu koně je informovala paní ze sousedství, která nechce být jmenována. „Chceme jí umožnit, nejen kvůli její minulosti, klidný a pohodový důchod, který si určitě zaslouží,” dodala.

Rozpočet mířkovského útulku je ale nyní velmi napjatý a nemá požadovanou částku třináct tisíc na její vykoupení. Proto Schröpferová prosí čtenáře, kteří by chtěli kobylku pomoci zachránit, zda by přispěli na její vykoupení. Pomoc je možné zaslat na bankovní účet útulku č. 1817200001/5500 nebo se informovat na www.soszivotprokone.wz.cz.

„Budeme rádi za každý příspěvek, který pomůže kobylku zachránit před cestou na jatka,” děkuje předem vedoucí útulku. „Budeme se snažit jí zase vrátit důvěru v lidi a hlavně radost a chuť do života.”