U vozidla se totiž nacházel pětadvacetiletý Němec, který tvrdil, že vozidlo neřídil a že ve vozidle cestoval jako spolujezdec. „Muž odmítl uvést jméno řidiče a odešel neznámo kam,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová s tím, že se nyní vyšetřuje, kdo auto řídil.

Místní obyvatelé si však myslí, že řidičem byl právě tento muž.

Nehoda se stala u vjezdu do Klenčí, kde řidič najel na pravou krajnici a poté havaroval v příkopu, poškodil schody k tamnímu domu a oplocení téhož i o vedlejšího domu.

„Nehodu viděli sousedé od naproti, kteří nám řekli, že pán vystoupil z auta a bránil se, že neřídil. Řidič se také snažil dávat pod auto desky a hever, aby se pokusil ujet. Díky rychlé reakci sousedů byla okamžitě přivolána policie,“ uvedla obyvatelka nabouraného domu Lucie Šobová, která sice nehodu přímo neviděla, ale byla uvnitř objektu.

„Opilý řidič najel na obrubník a následně na plot sousedícího domu a pokračoval kolem našeho nachystaného betonového plotu, který ho naštěstí zastavil před nárazem do domu,“ pokračovala Šobová, která by byla ráda, aby byl daný úsek zabezpečen. „Je tu sice ukazatel rychlosti cca 250 metrů od cedule do obce, ale jelikož na něj přímo vidíme, víme, že málokterý řidič jede předepsanou rychlostí,“ pokračovala. Problém s řidiči, kteří nedodržují rychlost, je však v celé obci.

„S Plzeňským krajem jako majitelem komunikace jednáme o bezpečnosti na celé komunikaci II/189, která svojí povahou a především chováním řidičů je nebezpečná po celém úseku. Městys však není majitelem této komunikace,“ řekl starosta Klenčí pod Čerchovem Jan Bozděch.

Na schodech a oplocení domů byla vyčíslena škoda šest tisíc korun, na osobním automobilu pak 20 tisíc korun. „Dopravní nehodu dále vyšetřují policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích,“ doplnila Brožová.

Školení plavčíků nového domažlického bazénu.
Zaměstnanci nemocnice školili plavčíky bazénu