Takzvaně na oplátku se v sobotu koná v Domažlicích akce, jejíž premiéra se uskutečnila v partnerském městě Furthu im Wald letošní poslední květnový den.

„Zatímco v květnu jsme se v partnerském městě prezentovali my, tentokrát přijedou na domažlické náměstí přátelé z Furthu,“ uvedla Deníku Hana Vaňková z kanceláře starosty města.

Premiérový Bavorsko–český den ve Furthu se kryl se dnem slavnostního otevření domažlického zimního stadionu, což řada Domažličanů viděla jako určitou překážku, neboť v podvečer chtěla navštívit právě ´zimák´ a vyhlášení Sportovce roku. I tentokrát termín kulminuje s řadou akcí v regionu a navíc předpověď nehlásí příliš pěkné počasí. Co na tyto skutečnosti říká starosta Domažlic?

„Pokud by bylo špatné počasí, máme připravenu variantu – přesuneme program do MKS. Akce je určena pro setkávání školáků i dospělých, dále sportovců a členů spolků z obou měst. Myslím, že počasí, ať bude jakékoliv, ji nenaruší,“ říká Miroslav Mach.

A na co se nejvíce těší? „Abych pravdu řekl, mám v sobotu hodně nabitý program. Akci zahájím a odjíždím do Capartic. Podívám se ale určitě alespoň na vystoupení, která budou kolem 16. hodiny. Den není pro radnici, je určen obyvatelům obou měst,“ odpověděl Deníku starosta Mach.