Oblíbené cykloturistické akce se v letošním roce zúčastnilo 100 cyklistů z Česka a dalších 65 z Německa. Tentokrát se startovalo z parkoviště pod kostelem ve Všerubech a cíl byl v Německu u promenádní části Dračího jezera.

I letos si cyklisté mohli vybrat ze dvou tras. Kratší a méně náročná trasa byla dlouhá 23 kilometrů, výzvou vhodnou pro zkušenější cyklisty pak byla 48 kilometrů dlouhá trasa. Ta vedla přes Mrákov, Pasečnici, kolem České Kubice, přes státní hranici u Spálence a v Německu pak kolem míst jako Daberg, Ösbühl či Kleinaign.

Po loňském úspěchu pěší trasy pro vyznavače Nordic Walkingu nechyběl ani tento speciální okruh dlouhý přibližně 13 kilometrů. Pěšky se k Dračímu jezeru vydalo dalších 29 účastníků.

Na výlet se vydala i osmičlenná cykloparta ze Spáňova včetně Lenky Borové (na snímku druhá zprava), jejího manžela Jiřího a jejich dvou dětí – osmiletého Míši a dvanáctileté Ivanky.

„Na téhle akci jsme letos poprvé, ale jinak na podobné cyklistické výlety jezdíme pravidelně," prozradila maminka Lenka. „Rozhodli jsme se vydat na kratší trasu. Ta druhá by už byla asi moc dlouhá. Navíc jsme do Všerub přijeli na kolech rovnou ze Spáňova a to je taky docela dálka," dodala.

Akci, jejímž cílem je zvýšit povědomí o cyklotrasách a stezkách v oblasti Kdyňska, pořádalo Město Kdyně a společnost Ag.Akcent.