Od konce června má Tanaberk u Všerub schválenou novou turistickou známku.

„Počátkem letošního května bylo zahájeno jednání o výrobě turistické známky, která by u návštěvníků zanechala nějakou tu vzpomínku. Celý proces schvalování a projednání trvá něco málo přes měsíc,“ uvedl předseda Občanského sdružení Tanaberk Václav Krásnický.

Hlasování bylo veřejné, probíhalo na internetových stránkách rýmařovské firmy „Turistické známky“ , která jako jediná v rámci České republiky může známku schválit a vyrobit.

Hlasovalo celkem jedenaosmdesát zúčastněných a lokalita Tanaberk byla ohodnocena celkovou známkou 1,7. Pro představu, hodnocení je přibližně jako ve škole. Hranice pro schválení výroby turistické známky je stanovena do konečného hodnocení se známkou 2,5.

Autorem známky je Tomáš Kostínek z Domažlic.

„Grafický návrh známky vycházel z původního, což je silueta kostela sv. Anny uprostřed. S hodnocením známky jsme spokojeni a ještě více nás těší, že každému, kdo ji viděl, se líbila,“ říká Kostínek.

„Kdo bude mít o známku Tanaberku zájem, může si ji koupit během Česko – bavorských slavností, a to v pátek, sobotu a neděli. Od 24. července bude dostupná také v Informačním centru ve Kdyni a na úřadě městyse Všeruby,“ dodal Krásnický.