Hned na úvod našeho rozhovoru se nabízí jedna otázka, proč jste dnes nehrál?

Hrál jsem mistrovský zápas za Union Strašnice B a protihráč mě vzal zezadu přes nohy. Měl jsem natržené vazy v koleně. Takže soupeři neberou ohledy, že proti nim hrají herci? Ne, někteří naopak. Bohužel, znamená to, že už nebudu hrát závodně. Nemohu si to dovolit, je to výpadek. Bylo ohroženo filmování a divadlo jsem musel hrát s ortézou…

Je lepší dirigovat hru týmu ze středu pole nebo ze střídačky?

Je mi líto, že jsem si nemohl zahrát, určitě to k tomu patří. Člověk se zapotí a je mu hned lépe. Ale dělat kouče taky jde…

Posila v podobě Ivana Haška se vyvedla, dal za vás tři góly…

Ivan je můj kamarád, tak jsem ho poprosil, jestli by přijel, protože jsem věřil, že to pro místní fotbalisty bude zážitek utkat se s takovým hráčem.

Dal tři góly, jsme spokojeni. Jak oslavíte dnešní vítězství?

Dáme si tu nějaké pivo, je krásné počasí a večer se přesuneme na zábavu. Pořádají tady Krchlebské bigbítové léto, takže si poslechneme Beatles a Red Hot Chili Peppers.

Bylo před zápasem nějaké hecování ze strany domácích?

Ani ne. Bylo vidět, že kluci dneska chtěli vyhrát. Bylo na nich patrné soustředění, byli dokonce i včas v šatně, letos opravdu chtěli…

Vítězství oproti loňsku přesto nebylo snadné…

Myslím, že i předchozí zápasy byly velmi vyrovnané, my jsme jen proměnili více šancí. I dnes to bylo vyrovnané, dali jsme si vlastní gól…

Ale Ivan Hašek proměněním trestňáku nebo tou střelou pod břevno, to prostě byla radost se na něj dívat. Jedinou žlutou kartu zápasu dostal hráč vašeho týmu. Co vy na to?

David Novotný je vynikající fotbalista, ale zároveň je trošku konfliktní hráč. (smích) Ale je to výborný herec…

Když jde herec na hřišti do souboje, šetří se nějak?

Viděl jste, že ani ne. Prostě to v nás je, ten sportovní duch. Ale snažili jsme se a až na pár zákroků to proběhlo v džentlmenském duchu. Každopádně to ale tady v Krchlebech nikdy není žádný srandamač. Od začátku, kdy jsme dávali dohromady tohle klání, jsem místním pořadatelům a kamarádům říkal, že proti nim postavím mančaft z umělců, ale že nebudeme dělat žádné srandy, že kouzlo bude v tom, že si zahrajeme dobrý fotbal, aby lidi viděli, že i herci a muzikanti umějí hrát.

Trénuje váš tým často?

Ne, dohromady se tak často nescházíme. David Novotný, já a Míra Bosák hrajeme za béčko Unionu Strašnice, jinak chodíme v neděli na malé hřiště, ale takhle na velký fotbal se scházíme až tady nebo při charitativních zápasech.

Překvapuje mě, že fotbalistům stačíte fyzicky…

No, je vidět, že i herci musejí na fyzičce pracovat. Takový křikloun, jako jste byl dnes u střídačky, jste i v civilním životě nebo vás strhla hra?

Já jsem takový hecíř. Chci vyhrát. Kluci si ze mě dělají legraci, ale když nekřičím, tak si stěžují, že jim to chybí.

Měl jste v průběhu zápasu obavu o vítězství?

No, když do pole znovu nastoupil bývalý reprezentant v basketbalu Petr Czudek, tak jsem se trošku začal bát. On to potvrdil, protože po jeho kiksu padl gól na čtyři tři. To byl ten vlastňák? Ne, ten si dal bývalý reprezentant v házené Víťa Krejčiřík.

Na závěr mi dovolte od fotbalu odbočit k herectví. Co nového chystáte?

Teď se dotočil film Bratři Karamazové, 5. září jde do kin film Honzy Hřebejka Medvídek a dokončuje se film Jiřího Vejdělka Václav o člověku s lehkou mozkovou retardací, který dostane prezidentskou milost, protože něco způsobí.