„Máme velkou radost, nikdy jsme nedosáhli takové částky," sdělila Deníku Jiřina Příbková. Vloni se jim podařilo vybrat necelých 52 tisíc korun.

Koledníci během tří dnů chodili v Horšovském Týně a v okolních obcích Horšov, Kocourov, Mířkov, Křakov, Horní Metelsko, Hašov, Polžice, Srby, Semošice, Mezholezy, Semněvice, Šlovice, Buková, a Pocinovice.

Ve čtvrtek pak organizátoři z farní charity poukázali peníze na účet Tříkrálové sbírky.

Opět se zapojilo do koledování mnoho dětí ze základních škol: ZŠ v Zámeckém parku, ZŠ Adélka v Mašovicích, ZŠ a OŠ v Nádražní ulici, ale i pomocníků ze středních škol: SOŠ a SOU obor Předškolní a mimoškolní pedagogika, OŠ obor Pečovatelské služby a zapsaný spolek Blechy městu.

„V letošním roce se nám už téměř podařilo koledováním přinášet radost z potkání, popřát štěstí a zdraví do nastávajícího roku a společně si zazpívat," popsala za organizátory Jana Tomášková. „Věřte, že všechny domácnosti, které koledníky přijaly, měly s dětmi společnou radost. Ta nespočívá jen v penězích vhozených do pokladniček, ale především v setkání. Koledníci byli velice často obdarováni různými maličkostmi. Za to patří velké poděkování všem. Koledníci se už tak naučili nevšímat se lidí, kteří jsou na ně nepříjemní. I když je to mrzí. Děti totiž mají z koledování radost. Jinak by seděly doma u počítače nebo dělaly cokoliv jiného," podotkla.
Koledníky doprovázelo mnoho ochotných dospělých a další se starali o zázemí. Na faře bylo teplo, teplý čaj a sladké pečivo (které připravily ochotné pekařky) i horké párky. Po namáhavém putování se tak 'mudrci z východu' mohli pořádně občerstvit.