Mezi lidmi jsou výstavy pořádané holýšovskými zahrádkáři velmi oblíbené. Obvykle je shlédnou až čtyři stovky návštěvníků. Jinak tomu nebylo ani o uplynulém víkendu, kdy v Městském kulturním a informačním středisku Holýšov pořádali již 19. ročník podzimní výstavy.

„Přijeli jsme sem až ze Stoda. Máme rádi jiřiny a začínáme je pěstovat. Chceme se poradit s odborníkem a prohlédnout si nové druhy. Je jich tady opravdu hodně a určitě si od vystavovatelky nějaké objednáme,“ řekli nám s úsměvem manželé Valentovi za Stoda.

K vidění bylo jak ovoce, tak i zelenina, brambory, květiny, květinové dekorace, dárkové zboží, keramika, svíčky, vína, okrasné květiny a bonsaje. V sále místního kulturního domu nechyběla ani řada prodejců. Lidé si tak mohli zakoupit hnojiva, substráty, různé druhy semen, domácí ručně zdobené perníčky či suché květiny. Hlavní organizátorka a zároveň předsedkyně Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Holýšov Marta Konopíková byla s průběhem výstavy spokojená.

„Letos jsme výstavu poprvé zahájili až v sobotu. Loni začínala v pátek, pro děti z místní základní školy. Ty ale nepřišly, proto jsme od toho letos ustoupili. Příprava výstavy je poměrně náročná, ale když se všem líbí, pak to za tu námahu určitě stojí,“ uvedla Konopíková. Ozdobou výstavy byla padesátikilová dýně, která od návštěvníků získávala také patřičný obdiv.

„Je to až neuvěřitelné, že může na zahrádce vyrůst něco tak obrovského. Nikdy jsem na vlastní oči tak obrovskou dýni neviděla,“ sdělia návštěvnice Alena Holá.