Vše začalo hodinu po poledni u kapličky na radonické návsi, odkud se závodníci i se svými frézami domácí či tovární výroby přesunuli na louku, kde na ně čekala 700 metrů dlouhá trať, která nebyla zrovna jednoduchá.

Odstartováno bylo klasicky, a to praporkem, pak musela dvoučlenná posádka složená z řidiče a závozníka překonat slalom, nafouknout balónek tak, aby prošel drátěným okem, šroubovat matky, za jízdy shodit lahev, couvat a nakonec při jízdě bez pomoci rukou ukousnout visící párek do poloviny namočený v opravdu ostré hořčici.

„Letos máme největší účast. Soutěžit přijelo třináct posádek z Výrova, Malonic, Milaveč, Úboče a Kvíčovic. Při závodě se hodnotí čas a jednotlivé disciplíny,“ uvedl jeden z hlavních organizátorů akce Josef Hejtman.

Diváci se výborně bavili a mohutně povzbuzovali. Zrození této akce je opravdu zajímavé. „Před čtyřmi lety jsme si koupili terru z roku 1969, soused měl novější. Chlapi se pořád dohadovali která je lepší. Poradila jsem jim, ať si dají závody a byl z toho nultý ročník. Rok na to se přidali další dva a vloni jich už jelo osm,“ řekla s úsměvem Petra Skorková.

Z letošních třinácti posádek se jako první umístili Milan Skorka a Radek Hejtman. Na druhém místěbyli Josef kočka a Václav Horn a třetí skončili Miloš Hlad ml. a Miloš Hlad st.