Hlášení o požáru v supermarketu plném lidí jistě vyburcuje hasiče k okamžitému výjezdu. Někdy však dorazí ke spíše úsměvným situacím.

Před domažlickou prodejnou Plus se včera krátce po půl deváté ráno seřadila hned tři zásahová auta Hasičského záchranného sboru Domažlice. Místo nebezpečného požáru však hasiči nalezli jen trochu připáleného pečiva v pekárně supermarketu.

Provoz prodejny nebyl omezen a většina zákazníků do příjezdu hasičů ani nic nezaznamenala.

„Slyšela jsem alarm. Myslela jsem, že jen přivolávají pomoc na pokladnu. Když se to opakovalo, tak jsem se už dál nestarala,“ popsala situaci v prodejně zákaznice, paní Eva z Domažlic s tím, že ji vůbec nenapadlo, že by mohlo hrozit nějaké nebezpečí.

„Prakticky se vůbec nic nestalo. Kouř spustil elektrickou požární signalizaci, na základě které jsme přijeli,“ uvedl jeden z hasičů a dodal, že k podobným planým poplachům občas dochází.

„Divila jsem se, že kvůli tomu přijela tři auta, stačilo by přece jedno. Tohle jsou vyhozené peníze,“ řekla další zákaznice.

Ačkoli takový výjezd přijde i na tisíce korun, podle mluvčí hasičů Aleny Marešové je počet zásahových vozů stanoven poplachovým plánem, který se řídí i podle velikosti budovy. „Pokud bychom zjišťovali, zda nejde o planý poplach či jak velký požár je, ztráceli bychom v případě nebezpečné situace důležitý čas,“ zakončila mluvčí.

Autoři:
STANISLAV ŠEBEK
HELENA BAUEROVÁ