V sobotu odpoledne ji slavnostně pokřtili a předvedli svým spoluobčanům požární útok s novou mašinou.

„Naše dosavadní stříkačka už byla opravdu stará, pomalá, 'vylágrovaná' a prostě už úplně hotová. Měli jsme ji už pětatřicet let," vysvětlil člen výboru Roman Votava.

Zbrusu nová 'pé es šestnáctka' dokáže čerpat 1600 litrů za minutu a stála téměř 138 tisíc korun. Pro trhanovské hasiče ji zakoupila obec za podpory patnácti sponzorů, kteří hasičům na stroj přispěli částkou 59 tisíc korun.

Starosta hasičů Václav Prantl také poznamenal, že přibližně padesátičlenný trhanovský sbor má od letošního roku ve svých řadách také ženy. Ty v hasičských kláních již slaví úspěchy a s novou stříkačkou se tento měsíc chystají na okrskovou soutěž do Domažlic.

„Konečně máme plnohodnotný stroj, se kterým můžeme jezdit na soutěže," pochvaloval si Votava. „A využijeme ho například i tento pátek, kdy se společně s německými hasiči zúčastníme cvičení v dálkové dopravě vody," poznamenal s tím, že sbor má ještě v plánu dokoupení nových hadic a rozdělovače.

Starosta Trhanova Ondřej Frei na závěr mimo jiné hasičům popřál, ať jim nová stříkačka slouží a přináší úspěchy především v soutěžích, raději než při skutečných požárech.