Velké rozčarování nastalo v Trhanově po kontrole, která se zaměřila na tamní dětské hřiště u zámku. Ta je shledala nevyhovující pro hry dětí.

„Hřiště v zámecké zahradě budeme muset úplně zrenovovat. Nedávno prošlo kontrolou a bohužel jsme zjistili, že jsme se při jeho stavbě nechali napálit," popisuje nepříjemnou situaci místostarosta Trhanova Václav Dufek.

Rozšíření někdejšího hřiště za zámkem v Trhanově připravovali už před létem v roce 2006, tedy před sedmi lety.

„Posléze, když se hřiště renovovalo, předložila zhotovitelská firma certifikáty. Neměli jsme tehdy důvod o nich pochybovat, až po kontrole se ukázalo, že certifikáty nebyly platné. Nemohli jsme vědět, že nejsou aktualizované podle nejnovějších zákonů a vyhlášek," konstatuje druhý muž Trhanova. „Celé roky jsme dětské hřiště udržovali podle nějakých podmínek, které už ztratily svoji aktuálnost," doplňuje Dufek.

Hřiště u zámku využívali nejen místní rodiče s dětmi, občas se na něm zastavili i chlapci a děvčata, kteří pobývali v trhanovském zámku na škole v přírodě. Při procházkách se tam občas se svými učitelkami zastavily i děti z místní mateřinky, které mají zároveň hřiště vlastní.

„Člověk jenom kouká, co si někteří podnikatelé dovolí jen proto, aby dostali kšeft," pozastavuje se nad praktikami firmy jeden z místních, který před lety na hřiště chodil se svým předškoláčkem.

Trhanovští vzápětí nejhorší nedostatky zjištěné kontrolou odstranili, takže už nehrozí nebezpečí žádnému z jeho návštěvníků.

„Záležitost jsme projednávali na zastupitelstvu, vše dostal na starost místostarosta a posléze nám oznámil, že je už vše v pořádku," uvedl Deníku předseda kulturního a pořádkového výboru obce Václav Prantl..

Dětskému hřišti se však chtějí Trhanovští dále věnovat a zajistit tak nejmenším obyvatelům moderní dětské hřiště, které bude odpovídat všem současným předpisům.

„Letos už to nestihneme, ale v příštím roce chceme dětské hřiště pro naše děti zmodernizovat. Určitě už si tentokrát dáme velký pozor na to, aby firma, kterou pro renovaci hřiště vybereme, měla certifikáty v pořádku. Dozajista si navíc seženeme na zhotovitele úprav hřiště co nejvíce referencí," zakončil Dufek.