Náš okres reprezentovalo v kategorii starších mezi elitou Plzeňského kraje již po sedmé za sebou družstvo mladých hasičů z Chodské Lhoty.

„Letos jsem přizval do reprezentačního družstva pět závodníků ze sousední Hluboké, aby se společně pokusili o co nejlepší umístění,“ řekl trenér družstva Josef Tvardík s tím, že konkurence se každý rok více a více vyrovnává a ti, kdo se do krajského  kola probojují, tvoří vyspělá a kvalitní družstva.  

Již štafety napověděly, že boje budou velmi tvrdé a těsné. Například ve štafetě 4x60m skončilo  družstvo  Chodské Lhoty až třetí se ztrátou pouhé 0,01 sekundy. Kvalita soupeřů a nějaké vlastní chyby nakonec rozhodly, že domácí družstvo bylo po prvním soutěžním dnu až na páté příčce. Nedělní mohutný finiš Chodskolhotských však vše napravil a náš okres vybojoval bronzovou medaili za klatovským a plzeňským okresem.

Za posledních 15 let se Chodská Lhota probojovala do krajského kola již jedenáctkrát a tímto týmem prošli i dva pozdější mistři republiky. Svůj úspěch oslavili mladí hasiči společně s rodinnými příslušníky a svými staršími kolegy ze sboru.

Josef Tvardík, který se už léta věnuje mladým, zhodnotil, co se povedlo a kde to naopak mohlo být lepší, poděkoval všem asistentům a své ženě za pomoc.  Krátké poděkování pak zaznělo i z úst starosty sboru  Josefa Stuibera a velitele Václava Kafky.

Mladí hasiči věnovali svému trenérovi lahvinku a jeho manželce kytici růží.

Pak se všichni rozešli domů s provoláním „Král je mrtev, ať žije král“ a v hlavách vedoucích se jistě již tvoří plán, jak trénovat a postavit družstvo pro nový ročník  okresního kola 2013-2014, který začne již v říjnu branným závodem.