„Na nové vybavení hřiště bychom neměli peníze, ale povedlo se nám odkoupit starší od Městského úřadu v Domažlicích za sedmadvacet tisíc korun,“ uvedl starosta Spáňova Josef Kupilík s tím, že si rodiny s malými dětmi hřiště už dlouho přály.

Pro tento účel vyhradila obec pozemek v lokalitě Na Trávníkách, což je v těsné blízkosti právě vznikající obytné zóny.

„Jedná se o zatravněnou plochu. Domluvili jsme se s místním hasičským sborem, že povrch uklidí, což znamená, že ho spolu s malými hasiči zbaví kamenů. Pokud nám bude přát počasí, chtěli bychom osadit hrací prvky ještě do konce letošního roku,“ dodal Kupilík.

Spáňovští odkoupili za dvacet sedm tisíc korun prolézačku, chaloupku, skluzavku a houpačky, které užívaly domažlické děti na hřišti pod budovou bývalého okresního úřadu.

„Rádi bychom vybudovali pro místní děti zbrusu nové hřiště, ale není to zrovna levná záležitost. Jen houpačky stojí kolem dvaceti tisíc. Jednalo by se o velmi nerentabilní vydání, neboť ve Spáňově nemáme mateřskou školku,“ řekl Deníku starosta obce.

Místní občané jsou spokojeni i s tímto řešením. Podle slov starosty upozornila na prodej staršího vybavení hřiště právě jedna ze spáňovských mladých maminek.
„Je velice dobře, že se děti dočkají. Hřiště bude ve velice pěkném prostředí, v jehož blízkosti nejsou žádné silnice. Když jsem měla malé děti nic takového tady nebylo. Doposud měly děti za vsí plácek, který se hodil pouze pro míčové hry,“ uvedla Marie Kestová ze Spáňova.

Spáňovské však čeká ještě spousta práce. V nejbližší době začnou se stavbou kanalizace a plynofikace ve zmiňované lokalitě. Veškeré výdaje budou hrazeny z finančních zdrojů obce.