Malý pietní akt se neobešel bez emocí. Vzpomínky, projev soustrasti a smutku nad odchodem sedmnáctileté slečny, objetí a slzy dopadly téměř na každého, kdo přišel uctít její památku.

Na zesnulou studentku Evu zavzpomínali nejen spolužáci, ale i někteří pedagogové.

„V kuchyni sice trochu zlobila, ale nejraději bych byla, kdyby se vrátila zpátky a opět nás zase pozlobila,“ řekla při uctění Eviny památky jedna z pedagožek.

Emoce jitřila i skutečnost, že řidič, který nehodu způsobil, je rovněž studentem této školy a dle slov spolužáků ho situace nijak zvlášť neštve a nic s tím nedělá.

Pieta jako taková ale byla zcela v rukách studentů, jak Deníku řekla ředitelka SOU Domažlice Zdeňka Buršíková.

„Vyčlenili jsme místo před budovou školy, kde mohou studenti zapalovat svíčky. Celý akt není z naší strany nijak organizovaný, nechali jsme studentům volnou ruku. Je obrovské neštěstí, když musí vyhasnout život v takto mladém věku. Byla to příjemná slečna, plná života a energie. Je to obrovská ztráta.“ Ředitelka Buršíková mimo jiné dodala, že studenty před každými prázdninami upozorňují na bezpečnost a obezřetnost.

Ta byla v případě předvánoční tragédie u Ždánova na místě. Osmnáctiletý mladík měl řidičský průkaz krátce. A při průjezdu zátočinou dostal smyk, vjel do protisměru, kde narazil do protijedoucího auta. Kromě sebe vezl ve vozidle značky Peugeot 406 ještě další tři lidi – dva šestnáctileté a sedmnáctiletou Evu.

Studentovi, který má její život na svědomí, teď hrozí jeden rok až šest let odnětí svobody za usmrcení z nedbalosti a těžkého ublížení na zdraví. Případ v současné době řeší domažličtí kriminalisté.