„Určitě jsme nechtěli jít cestou přejmenování akce z vánočních trhů na farmářské, ani k tomu nebyl důvod – naše trhy měly být farmářské a vánoční. V plánu bylo pokračovat s farmářskými trhy, které u nás konají od května a přidat k tomu vánoční program a nějaký vánoční sortiment. Po poradě s vedením města a konzultaci s pracovníky na infolince ke koronaviru, jsme se rozhodli, že trhy budou pokračovat, avšak dle platných nařízení, tedy bez vánočního programu a doplňkových akcí,“ sdělila ředitelka Městského kulturního střediska Modrá hvězda, Jana Podskalská.

Pořadatelé se rozhodli uskutečnit kdyňské trhy zejména proto, že se na ně prodávající dlouho připravují. Návštěvníci si budou moci zakoupit marmelády, sirupy, mléčné výrobky z farmy, koření, mošty, keramiku a další sortiment. Přáním pořadatelů je, aby veřejnost brala ohledy na situaci ve zdravotnictví, chránili sebe i okolí, dodržovali rozestupy a v případě, kdy to bude nutné, si nasadili respirátor.

„Naši kolegové, ať očkovaní či neočkovaní, se před každou akcí, kdy vstupují mezi návštěvníky kulturních nebo jiných programů, testují, ne jinak tomu bude i na sobotních trzích,“ dodala Podskalská.

Další trhy ve Kdyni budou 7. prosince od 8 do 15 hodin a 18. prosince od 10 do 16 hodin.

Osmnáctiletá řidička bourala mezi Březím a Horšovským Týnem.
Osmnáctiletá řidička vyletěla s autem ze zatáčky. Museli ji ošetřit v nemocnici