VYBRAT REGION
Zavřít mapu

To, co má ve Kdyni tradici, to zůstane

Kdyně – Novou ředitelkou MKS Modrá hvězda ve Kdyni byla jmenována Jana Podskalská. S jakými záměry do funkce přichází, se dočtete v následujícím rozhovoru.

3.12.2017
SDÍLEJ:

Nová ředitelka MKS Modrá hvězda ve Kdyni se stala Jana Podskalská.Foto: Jana Podskalská

Z kolika uchazečů výběrového řízení na funkci nové ředitelky MKS Modrá hvězda ve Kdyni jste byla vybrána?
Přesný počet nevím, ale pan místostarosta při pohovorech nadnesl, že uchazečů se přihlásilo větší množství, někteří nevyhovovali od začátku, někteří poustoupili dále, vím, že pohovory s uchazeči probíhaly do poslední chvíle.

Čím si myslíte, že jste nejvíce zapůsobila ve výběrovém řízení?
Uchazeči měli zaslat svoji koncepci vedení MKS Modrá hvězda, myslím tedy, že má koncepce vedení města zaujala a tím jsem dostala šanci osobně hovořit na téma zkušeností práce v kultuře a o tom, že práce v ní je i mým velkým koníčkem.

Co plánujete ve Kdyni nového?
Chtěla bych se pokusit přivést kulturu pro širší věkovou kategorii, rodiny s dětmi, náctileté apod. Těším se na přípravu tématických akcí (velikonoce, advent, den dětí, prázdninové aktivity nejen pro děti), mám v plánu využít krásné okolí a památky, které Kdyně nabízí (Rýzmberk, Koráb aj). Záleží mi na tom, aby se programu mohli účastnit celé rodiny a každý našel to své. Vedení města také záleží na tom, aby fungovalo kino, aby nějakým způsobem nabídlo například to, co velká kina nenabízejí. To je velký úkol a už jsem na něm začala pracovat. Ve Kdyni je spousta šikovných lidí, klubů, spolků a organizací, moc ráda bych je v rámci MKS propojila a nabídla spolupráci a to i jako podporu pro konání, které samy tyto organizace připravují.

Stávající akce ve Kdyni, jako je např. Rýzmberský večírek apod. hodláte zanechat ve stejné podobě, nebo je máte v plánu nějakým způsobem změnit, upravit apod?
Určitě to, co funguje, co mají lidé ve Kdyni rádi a co má tradici ponechám. Možná časem k tomu nějak přispěji svým nápadem, ale akce jako Rýzmberský guláš, který je nejen kdyňským pojmem, by bylo škoda nějak měnit. S panem Polákem, stávajícím a dlouholetým ředitelem MKS ve Kdyni jsme už hovořili o možnosti, že by pomohl s dramaturgií. Rýzmberský večírek pořádá místní sdružení O.S.O.B.A. , pokud bude možnost, s MKS rádi akci podpoříme. Zkrátka to, co ve Kdyni má tradici a návštěvnost, to zůstane a MKS se rádo jakkoliv zapojí (technickou podporou, apod).

Dechovkové neděle ve Kdyni zůstanou tak, jak jsou doposud, nebo je v plánu nějaká změna?
Lidé ve Kdyni mají dechovku rádi a tyto akce jsou hojně navštěvované, určitě dechovka ze Kdyně nezmizí. Mně navíc připomíná hezké dětství u babičky, kde dechovka hrála a dnem i nocí jsme na ni s babičkou tancovaly :), tak si půjdu i zatancovat :).

Kde jste působila dříve, než jste se stala ředitelkou MKS Modrá hvězda ve Kdyni?
Mé poslední zaměstnání před rodičovskou dovolenou bylo v Poběžovicích jako vedoucí MKS. Předtím jsem pracovala v Praze na několika místech (např. produktmanažerka nebo referentka v cestovní kanceláři).

Děkujeme Janě Podskalské za rozhovor, který nám věnovala, a přejeme jí v nové funkci mnoho úspěchů!

Autor: Jiří Studnička

3.12.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V úterý byl představen projekt, který pomůže zachovat odkryté zbytky staveb v zaniklé Lučině.
47

Stezku na Lučině začnou budovat na jaře

Domažlické seniory poučili o stravě i cvičení

Domažlické seniory poučili o stravě i cvičení

Kdyňští se dočkají moderní hasičské zbrojnice

Kdyně – V průběhu následujícího roku se obyvatelé Kdyně dočkají rozsáhlé rekonstrukce hasičské zbrojnice.

Na Vánoce se naladili v Německu

Klenčí pod Čerchovem – Zájezd na vánoční trhy do bavorského městečka Guteneck, které leží nedaleko našich hranic v okrese Schwandorf, uspořádal v sobotu 9. prosince Výbor pro kulturu a sport městyse Klenčí pod Čerchovem.

Ve Staňkově ukončili plesem letošní taneční

Staňkov - Ve Staňkově byl závěrečným plesem zakončen kurz tance a společenské výchovy.

Podívejte se: zde všude dnes večer společně zazpíváme koledy

Západní Čechy – Tradice se díky Deníku rozšířila na 600 míst v celé republice.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT