„Návštěvníci se mohou těšit na oblíbenou místní chodskou kapelu Horalka, v jejímž repertoáru samozřejmě nechybí chodské lidové písničky, ale i jiné staročeské. Posluchači od kapely ale jistě rovněž uslyší tanga, slow-foxy, rokenroly nebo populární sezónní hity,“ uvedl hlavní pořadatel Dechovkového festivalu Václav Sladký.

Mezi další hudební oblíbence se řadí i interpret festivalu, a to kapela Jižani, která potěší nejedno ucho jihočeským repertoárem. Posledním bodem dechovkového odpoledne bude pravá moravská kapela Túfaranka ze Šakvic. „Túfaranka není jen moravská kapela, ale především parta mladých a veselých chlapců, kteří si svým temperamentem a upřímnou lískou k muzice získávají stále větší obdiv svých posluchačů,“ popsal interpreta Václav Sladký.

Festival bude i letos moderovat Karel Hegner a cena vstupného dále zůstává ve výši 150 korun. Tlumačovský dechovkový festival pořádá Sbor dobrovolných hasičů Tlumačov a zároveň na akci srdečně zve. Václav Sladký však vedle dechovky organizuje rockové koncerty v Kulturním domě v Mrákově. V průběhu roku se tak mohou příznivci divočejšího žánru těšit třeba na Extra Band Revival, který rovněž vystoupí i v Amfi Tlumačov, a to další sobotu 23. června, populární Walda Gang nebo místní rocková kapela Zvlášňý škola.

Ilustrační foto.
Knihkupectví se přestěhuje do domu na spodní části náměstí