Kvůli návštěvě fitness centra se k očkování rozhodla i třicetiletá Michaela z Plzně, která si příští týden půjde k praktikovi pro jednorázovou vakcínu Johnson. „Cvičení je koníček, bez kterého bych nemohla být. Nicméně vím, že i drtivá většina mých přátel se nechala naočkovat jen kvůli volnočasovým aktivitám. A to je špatně. Očkování není dobrovolné, ale jsme k němu fakticky donuceni,“ uvedla žena s tím, že covid prodělala na jaře. „Nechala jsem si naměřit protilátky, kterých mám dle mého lékaře dostatek. Doufám, že nebudu mít na vakcínu silnou reakci,“ uzavřela Plzeňanka.

Zájem o očkování výrazně vzrostl také na Domažlicku. Deníku to potvrdil administrátor očkovacího centra v Domažlicích Jan Barák. „Na lidi tlačí zaměstnavatelé, aby se nechali očkovat.Nejvíce se opatření dotýká pendlerů,“ sdělil ve čtvrtek odpoledne Barák. s tím, že fronty se před očkovacím centrem Domažlické nemocnice tvoří nejvíce kolem jedné hodiny po poledni.

V Domažlické nemocnici se lze nechat očkovat bez registrace: lidé od 16 let v pracovní den 8-12 a 13-15, mládež 12 až 15 let (v doprovoodu zákonného zástupcekaždé pondělí a středu 13 - 14 hod.

Neregistrovaní čekají

Další administrátorka z domažlického očkovacího místa pak Deníku řekla, že během čtvrtka zaznamenala mnoho neregistrovaných zájemců o vakcínu. „Někteří ale museli počkat, protože přednost mají registrovaní,“ poznamenala.

Osoby bez registrace si v Plzeňském kraji mohou nechat dát vakcínu v očkovacím místě Domažlické nemocnice a na EUC klinice v Plzni na Denisově nábřeží každý den. Fakultní nemocnice Plzeň a ostatní krajské nemocnice mají pak pro tyto klienty vyčleněné pátky.

Mluvčí Plzeňského kraje Eva Mertlová informovala, že v regionu se v porovnání s ostatními kraji očkuje poměrně rychle a kapacity očkovacích míst se zatím rozšiřovat nebudou. „Nicméně už sbíráme data o kapacitě očkovacích míst, abychom mohli při zvýšeném zájmu rozšířit provozní hodiny,“ sdělila.

Podle Mertlové se do vakcinace zapojují také mobilní týmy, které jsou v kontaktu se starosty obcí a očkují rovněž v zařízeních sociálních služeb a také cizince, kteří v kraji pracují.