Když před rokem vypukla epidemie koronaviru, byl z on-line výuky nadšený. „Patnáct let se snažím, aby se ve vzdělávání více používaly informační technologie. Pak se ze dne na den zavřely školy, všichni byli hozeni do vody a museli se přizpůsobit,“ řekl Khas.

Ačkoli ho nadšení ani po roce neopustilo a je rád, že se vedle tradičních přístupů dostávají ke slovu i nové moderní metody, po klasických hodinách se mu přeci jenom začalo stýskat. „Už je to opravdu dlouhé. Chybí mi obyčejné setkání. Když je pohromadě celá třída, děti vtipkují, to je úplně jiná atmosféra než přes počítač,“ porovnal Khasů

Primář oddělení ARO Domažlické nemocnice Vojtěch Hynek a jeho tým se starají o covidové pacienty s nejtěžším průběhem onemocnění. Oddělení je stále plné.
Primář ARO Domažlické nemocnice Vojtěch Hynek: Na smrt si nejde zvyknout

O nedostatku sociálního kontaktu hovoří také jeho žáci. Pro ně i všechny ostatní děti ze staňkovské školy vymyslel fotografickou koláž. A do její tvorby zapojil svých dvacet kolegů a kolegyň. „Děti i rodiče jsou ze současné situace unavení. Chtěli jsme je povzbudit a vyjádřit, že nám na nich záleží. Už se na žáky a společný čas zase moc těšíme,“ uvedl.

Ostatně právě to je hlavním sdělením učitelského vzkazu. „Každý dostal část věty. Na něm už bylo, jak kreativně se úkolu zhostí,“ sdělil pedagog. Snímky vznikaly v kuchyni, obýváku, ale také na louce nebo při nich asistovali domácí mazlíčci. Výsledek pak Khas zveřejnil na webové stránce školy a jejím facebookovém profilu.