Stavba prvního supermarketu ve Kdyni je v plném proudu. Prodejna vyrůstá za autobusovým nádražím, konkrétně v Nádražní ulici. Součástí investice bude i přístupová cesta a parkoviště pro pětapadesát aut. Půjde o střední typ supermarketu s kompletní nabídkou potravin včetně masných výrobků.

„Supermarket Tesco ve Kdyni bude mít zhruba tisíc metrů čtverečních, z čehož prodejní plocha bude šest set padesát metrů čtverečních. Zákazníci budou moci vybírat jak ze sortimentu potravin, tak i spotřebního zboží. Obchod nabídne i obslužný pult s masem,“ řekla mluvčí tohoto obchodního řetězce Eva Karasová.


Obchod poskytne Kdyňským, kteří stále zápasí s poměrně velkým procentem nezaměstnanosti, zhruba dvacet pracovních příležitostí.
Své první zákazníky přivítá nově postavený obchod před letními prázdninami.
Zatímco Kdyňští se na nový obchod těší, malí obchodníci se ho spíše obávají.

Ačkoliv nejsem zrovna zastáncem těchto obchodů, myslím, že jeden tady nebude na škodu. Člověk si nakoupí všechno pod jednou střechou. Zároveň bych byl nerad, kdybychom přišli o malé obchody, které zde fungují už léta a na na které jsme zvyklí,“ domnívá se pan Josef ze Kdyně.

„Rozhodla jsem se svůj obchod zavřít už teď. Tescu nemůžu konkurovat a už teď jsem měla problémy. Nechci čekat až to bude ještě horší,“ zhodnotila situaci Lenka Anderlová–Mlezivová, která ve Kdyni provozovala obchod s potravinami.