Posledním úspěchem Avanti je první místo na taneční soutěži World Championship WADF Babylon 2014, která se konala v závěru prvního listopadového týdne v Centru Babylon v Liberci.

Co na úspěch říká vedoucí

„Už jsme to ani nechtěli rozviřovat, protože už jsme slyšeli: ´Avanti je pořád v novinách, Avanti stále něco vyhrávají," reagovala na otázku Deníku Glötzerová.

Ve kterém okamžiku začala věřit, že by mohli v Liberci uspět?

„Do posledka jsem tomu nevěřila, protože v kuloárech zaznělo, že Belgičany den předtím ve standardních tancích vyzdvihla porota. Pošuškávalo se o tom, že zřejmě vyhrají i v naší kategorii, protože předsedou poroty je Belgičan. Do poslední chvíle jsme proto byli velice napnutí," říká Glötzerová.

Avanti vpluli do soutěže plesových formací v kategorii B. „V kategorii A jsou zařazeny taneční skupiny, které mají osm párů. My jich máme pět, proto jsme zařazeni do Béčka stejně jako Belgičani, kteří jich měli šest. Nakonec jsme Belgičany ve finále porazili," vysvětluje.

Pochvala, jaká nepřichází denně

Co, podle ní, udělalo Avanti v Liberci největší radost?

„V porotě byl také pan Hes, otec známého, již zemřelého tanečníka Richarda Hese. Je to také bývalý tanečník, starý pán, který nyní dělá porotce. Přišel za námi, jakmile jsme odtancovali. Toho, co nám řekl, si cením více než zlaté medaile. ´Kdybych měl jet do Liberce jenom kvůli tomu, abych vidět Avanti Domažlice, tak se mi to vyplatilo. Takové předtančení, jaké jste předvedli, dělá jediný člověk v bývalé republice, a to Petr Horáček z Bratislavy. Lepší předtančení než od Horáčka neznám a teď jsem viděl Domažlice.´ To bylo úžasné!" vypráví Glötzerová.

Avanti podle jejích slov tančili lépe než v Plzni a v Chrudimi, kde také vyhráli.

„Jeli jsme naše děti podpořit vlastními auty. Jako vždy jsme měli větší trému než tanečníci," přiznává matka tanečnice Marie Johánková.

Na vyhodnocení své kategorie B si Avanti museli počkat až téměř do sobotní 23. hodiny.

„Dostali jsme medaile a také plaketu vykládanou kamínky s nápisem World Dance 2014 – I. místo. Máme mistrovský titul jako mistři světa v kategorii B," popisuje.

Avanti zůstávají skromní

Zjistili jsme, že navzdory dalšímu úspěchu zůstávají Avanti skromní a takříkajíc nohama na zemi.

„Soutěž byla avizovaná jako mistrovství světa, ale neradi bychom ten titul nějak přeceňovali. Spíše to beru jako první konfrontaci s mezinárodními týmy, v níž se nám povedlo uspět. Potvrdili jsme, že na to máme, což nás moc těší," říká tanečník Jan Trefanec.

Co letošní úspěchy znamenají pro Avanti do budoucna?

„Znamená to velkou práci. Začneme co nejdříve dělat na nové sestavě, právě pro ni připravuji hudbu. Dosud jsme trénovali na mistrovství, teprve nyní se můžeme zaměřit na něco nového. Přijede Zdeněk Rezler, jenž nám pomáhal s nácvikem na tuto sezonu, a začneme pěkně od začátku stavět choreografii," zakončila Glötzerová.