Manželé Vostárkovi, kteří téměř celý svůj společný život zasvětili výuce tance a společenské výchovy, před týdnem oslavili jubileum své činnosti – krásných padesát let. Své kurzy vedli a stále vedou v několika obcích na Domažlicku. V příštím roce oslaví padesát let své působnosti přímo ve Kdyni.

„Taneční jsou kulturní událostí, která má bohatou tradici jak u nás, tak také u našich sousedů na Slovensku. Ve světě je spíše ojedinělým úkazem,“ říká taneční mistr Jindřich Vostárek.

Manželský pár slavil kulatiny společně s kapelou Crystal Band, která si letos připomíná již šedesátiny. V čele s usměvavým hudebníkem Zdeňkem Peroutkou je i v tento slavnostní večer hudebně doprovázeli, stejně jako po celá ta dlouhá léta. Crystal Band rovněž účinkuje po celém Domažlicku na různých pouťových tanečních zábavách, bálech, tancovačkách a pod.

Slavnostní večer se nesl ve velice příjemné a přátelské atmosféře od samého začátku. Nejhezčím okamžikem však bylo poděkování od letošních absolventů kurzu tance a společenské výchovy, kteří Vostárkovým dojemným způsobem poděkovali za to, že téměř celý svůj společný život obětovali výuce tance, a také za jejich trpělivost a odváděnou práci, která má smysl.

Požár stodoly.
Požár způsobil škodu za 700 tisíc korun