Po úspěšné premiéře v loňském roce připadl letošní termín na sobotu 8. června, ale kostel nabízí program po celý víkend - od pátku až do neděle.

Už 7. červen zpestří v architektonicky jedinečném areálu Noc kostelů. Interiér bude přístupný od 17 hodin, o dvě hodiny později se uskuteční takzvané večerní chvály. Následující den - 8. červen - patří samotnému Tanaberskému létu. Od 15.30 mohou děti zhlédnout představení Honza doktorem aneb Jak se princezna uzdravila, které uvede Loutkoherecký spolek Dolaňáček, působící při Českém červeném kříži v Dolanech na Klatovsku. Od 17 hodin bude hrát k poslechu i tanci kdyňská skupina Aurora Bluegrass Band, občerstvení je zajištěno. Příštího dne - 9. června - bude sloužena od 10 hodin mše svatá pro farnosti Kdyně a Mrákov.

Ještě předtím, než se vydáte na Všerubsko prožít bohatý víkend, můžete si prohlédnout nové webové stránky kostela a poutního místa www.tanaberk.cz. Pořádání třídenního programu se ujal Spolek Tanaberk ve spolupráci s městysem Všeruby a římskokatolickou farností ve Kdyni.