Trpasličí olympiáda je téma II. běhu letního tábora v Postřekově, který pořádá Dům dětí a mládeže Domino v Domažlicích.

„Máme zde devatenáct děvčat a třináct chlapců nejen z Domažlicka, ale i z Klatovska. Někeré děti tábor navštěvují opakovaně již několik let. Spíme ve škole, máme zde ideální podmínky, výborně nám vaří, postaráno je o nás po všech stránkách,“ říká hlavní vedoucí tábora Jan Hrabačka.

Týdení program tábora je opravdu pestrý a každé z dětí si tu najde zábavu podle svého gusta. Už samo téma napovídá, že o zápolení v různých disciplínách zde není nouze.

„Nejde o zápolení pouze na sportovním poli, ale do programu je zařazena i přírodověda, turistika, výtvarná a rukodělná činnost. Děti si vyrábějí trpaslíky, v lese staví domečky pro Sněhurku a soutěží v žertovných disciplínách. Vlakem či pěšky navštěvujeme různá zajímavá místa,“ pokračuje Hrabačka.

Úterní dopoledne strávily děti se zástupci Policie ČR, kteří je seznámili se svou prací a živě s dětmi diskutovali na téma užívání drog.

Děti zaujala ukázka práce služebních psů při hledání omamných látek a největším zážitkem pro ně byla čtyři štěňata neměckého ovčáka, které s sebou policisté přivezli.