close Radek Baborák, šéfdirigent Západočeského symfonického orchestru v Mariánských Lázních. info Zdroj: ZSO M. Lázně zoom_in Radek Baborák, šéfdirigent Západočeského symfonického orchestru v Mariánských Lázních. Mariánskolázeňští mají právem v úctě svou historii, nejdelší mezi symfonickými orchestry v českých zemích. Jako rok vzniku orchestru se uvádí letopočet 1821, ale první kapelník a dirigent se ujal taktovky již roku 1814. Současným šéfdirigentem západočeských symfoniků je světoznámý hornista a už řadu let také dirigent Radek Baborák, který bude řídit i domažlický koncert.

Pěvecký sbor Čerchovan může být neméně hrdý na svou bohatou a dlouholetou činnost v Domažlicích, která se rozvíjí od jeho založení v roce 1901. Na koncertě v sobotu 30. září, kde je zároveň pořadatelem, vystoupí se svým sbormistrem Markem Vorlíčkem. Dalšími spolupořadateli jsou městské kulturní středisko, římskokatolická farnost a Základní umělecká škola Jindřicha Jindřicha.

Hrou na varhany se v domažlickém kostele Narození Panny Marie představí Aleš Bárta, jeden z nejvýznamnějších českých varhaníků posledních desetiletí. Pěvecká sóla přednesou sopranistka Barbora Perná a barytonista Roman Janál, oba dobře známí z operních inscenací Národního divadla v Praze nebo Divadla J. K. Tyla v Plzni. Vstupenky na koncert prodává infocentrum v Chodském hradu.