„Pozvali jsme tentokrát školáky ze Staňkova, kteří byli úspěšní v soutěži hlídek mladých zdravotníků, dále psovody z policejní chovné stanice a také Domácí ošetřovatelskou péči Mirky Lukáškové a stejně jako vloni domažlické Buď fit centrum,“ uvedla ředitelka OS ČCK Domažlice Marie Kestová.

Úvod programu, který sledovaly hlavně děti, patřil první pomoci.
„Připravili jsme situace, se kterými se mohou běžně sekat. Ve spolupráci se záchrannou službou například první pomoc při bezvědomí po pádu ze schodů, ošetření cyklisty a chodce po srážce, první pomoc po pokousání psem,“ řekl Deníku Vojtěch Dvořák, spoluautor programu dne.

A právě o přístupu ke psům poučil přítomné Roman Konšel. Následovaly také ukázky zadržení pachatele a děti si mohly s jedním ze psů dokonce pohrát. „Je to bezvadná akce nejen pro děti. Pokousání psem je dnes častá záležitost, je dobré vědět, jak se při napadení zachovat a jak zranění ošetřit,“ poznamenal místostarosta Pavel Wolf.

„Myslím, že jsme opět dokázali vnést mezi lidi trochu osvěty. Ráda bych poděkovala městu Domažlice za finanční podporu, bez níž by se akce nemohla uskutečnit,“ řekla nám za ČČK Jitka Wogelová.