Menší či větší problémy zaznamenávají s doručováním balíků obyvatelé našeho regionu.

„Pokud nemáte souseda, který váš balík převezme, musíte si pro něj extra jet na poštu,“ říká paní Marie z malé obce nedaleko Domažlic. Možnost opakovaného doručení, která je zpoplatněna, pak využívá málokdo z oslovených, neboť stejně jako prvotní doručení probíhá v době, kdy je řada lidí v práci.

„Už se mi stalo, že jsem čekal celý den a avizovaný balík přivezli až odpoledne. Kdybych nebyl v důchodu, tak nevím, musel bych pro něj na poštu,“ potvrzuje Domažličan Karel Nový.

Jako velice šikovnou možnost jmenují mnozí sledování zásilky přes internet. „Přesně vím, kde balík je. Dopravce se mi ráno ozve telefonicky, v kolik hodin přibližně zásilku doručí,“ pochvaluje si službu 36letý podnikatel pan Jiří.

Jeho slova potvrzuje i další oslovený. „Většinou, když si něco objednávám, dávám přednost PPL. Kupoval jsem pneumatiky až z Brna, byly tu ´natošup´,“ pochvaluje si pan Stanislav.

„Balíky? Nedám dopustit na Českou poštu. Většinou mi chodí věci na dobírku a ještě jsem neměla problém. Je dobře, že i pošta, stejně jako další přepravci, dává možnost sledovat, kde se balík nachází,“ uvedla Deníku 28letá paní Martina.

Zjišťovali jsme, zda je existuje nějaký podstatný rozdíl mezi přepravci balíků.

„Ani bych neřekl. Balíky mi do obchodu chodí pravidelně, dováží mi je jak Česká pošta, tak i PPL nebo Globus. Já sice PPL osobně využívám už léta, ale pokud bych měl srovnávat, myslím, že to vyjde tak nastejno. Nemám výhrady k žádnému přepravci,“ říká Josef Sladký z Domažlic a dodává, že by přeprava balíků mohla být levnější.

„Na druhé straně, když si vezmu, kolik kilogramů mu〜sejí ti kluci odtahat a co dnes stojí benzin a nafta, ani se nedivím, že je to tak drahé. V zásadě by pomohlo, pokud by stát snížil spotřební daň na pohonné hmoty,“ myslí si podnikatel Sladký.

„Také si myslím, že je přeprava balíků drahá. Pokud si objednám na dobírku nějakou věc třeba za tři sta a za dobírku zaplatím přes stovku, nepřipadá mi to přiměřené,“ souhlasí s názorem podnikatele žena, která pravidelně pro své nemocné dítě objednává speciální potraviny: „I když je zase na druhé straně pravda, že bych za tu cenu, kterou zaplatím za balík, autem pro tyhle věci nedojela.“