Jako místo pro svůj svatební obřad si vybrali snoubenci z Plzně Klobouk u Kouta na Šumavě. Jedná se o historicky první obřad, který se na Klobouku udál.

Proč si snoubenci vybrali právě toto netradiční místo? Nevěsta, dnes už mladá paní, kdysi Klobouk navštívila a místo se jí zalíbilo natolik, že si zde jednou přála mít svatbu. Přání se jí splnilo.

„O svatby na netradičních místech je stále větší zájem. Oddávali jsme v přírodním divadle na Rýzmberku, u Dobré vody u Pocinovic, na Maxově v penzionu a dokonce i v požární zbrojnici,“ uvedla Vlasta Kacerovská matrikářka Městského úřadu ve Kdyni a dodala, že shodou okolností se nejednalo o místní páry.

Ačkoliv za obřad na netradičních místech musí snoubenci zaplatit, nijak je to neodrazuje. Důkazem toho je další svatba, která se začátkem měsíce uskutečnila na Čerchově. Od roku 1948 se odtud vydal na společnou cestu životem teprve třetí pár.

„Svatba na netradičním místě má jistě své kouzlo, obzvlášť pokud se podaří počasí. Já bych se asi rozhodla pro klasickou svatbu v kostele a to v místě svého bydliště,“ prozradila Martina Plánková z Domažlic.

Kolik snoubenci za netradiční místo obřadu zaplatí?

„V určených prostorách je obřad zadarmo. Pokud si snoubenci přejí jiné místo, činí poplatek tisíc korun,“ dodala Kacerovská.