Tato informace zazněla vedle zhodnocení činnosti na výroční schůzi místní organizace Svazu tělesně postižených (STP) v Horšovském Týně. Společně s MO Domažlice, Kdyně a Bělá nad Radbuzou je součástí Okresní organizace STP.

„V současné době má organizace 167 členů, z toho pouze 14 je mladších šedesáti let,“ uvedla předsedkyně místní organizace Naděžda Votrubová.

Členskou schůzi, kde se ohlžejí za předchozím obdobím, pořádají dvakrát do roka. „Tradičně se pořádají dva zájezdy za rok. Loni to byl výlet do Zoo v Praze a do Bečova nad Teplou a Chyší. Oblíbená jsou i divadelní představení v Plzni,“ pokračovala Votrubová s tím, že letos je čeká zájezd na Šumavu. Divadla jsou zatím ve fázi příprav. Dále na členy čekají besedy, cvičení a jako každý rok připravuje místní organizace oslavu dětského dne pro žáky Základní a Odborné školy Horšovský Týn.

Organizace rovněž připomněla, že ke konci roku 2018 aktualizovala informace o bezbariérovosti ve městě, jež by se měly objevit i na elektronické desce města.

Jaroslav Čedík

Eva Kabourková z Domažlic se narodila v domažlické porodnici 8. dubna v 8:36. Její váha při narození byla 3790 gramů a míra 50 centimetrů.
FOTO: Právě jsme se narodili