„Letos nemáme Chodskou svatbu, ale myslím si, že to není na škodu,“ řekl Deníku starosta Nevolic Josef Velek tradičně převlečený za faráře.

Strážští i Nevoličtí, kteří už řadu let pořádají průvody společně, se mohli ohřát a posilnit ještě před ´strastiplnou´ cestou z Nevolic do Stráže v klubovně nevolických hasičů – Cíbovně.

Z ní před zahájením masopustního veselí vyšli jeho stálí účastníci – muzikanti z Dupalky, aby během zhruba dvoukilometrové cesty zahráli maškarám do kroku a obveselili i obyvatele obou vsí, které často maškary ´odmění´ nějakým tím vtípkem a rozpustilým chováním.

„Připravte přes osmdesát porcí klobás, já vám zavolám, až budeme na křižovatce,“ hlásil z Nevolic do Stráže počet maškar tamní starosta Lubomír Mleziva, který spolu s Václavem Kůstkou z Nevolic zůstal v civilu a vykonával pořadatelský dohled.

Kromě zmíněné muziky zpříjemňovala i letos maškarám z obou vsí cestu také pojízdná ´nálevna´. Za volantem ´tažné škodovky´ vystřídal dlouhodobého masopustního řidiče Jaroslava Staubera jeho jmenovec Hlavsa.