Šestatřicet ohromných sudů s barvou někdo vyhodil do bývalé silážní jámy v sousedství pole u Věvrova. Policisté viníka hledají.

„Sudy našla jedna sousedka v pondělí, když venčila psa. Hned mi to volala, protože pracuji v Meclovské zemědělské,“ sdělil Jaroslav Nedvěd, který následně informoval svého zaměstnavatele a ten vše oznámil policii. „Vypadá to, že v těch sudech je nějaká zaschlá barva. Někdo se jí prostě chtěl zbavit a nemůže tu být tak dlouho. Koleje v zemi, jak to sem vezl, jsou celkem čerstvé,“ poznamenal Nedvěd a dodal, že na poli, na kterém je vyseté obilí, se už pár dnů, možná týdnů nepracovalo. „Štěstí, že je ta paní našla, jinak to tu mohlo ležet do jara.“

Přivolaní profesionální hasiči z Domažlic a Staňkova únik obsahu sudů po obhlédnutí místa předběžně vyloučili. „Hlášen byl únik látky, ale to se nepotvrdilo,“ uvedl velitel zásahu staňkovské jednotky Miroslav Doubek.

Policisté místo zajistili a přístup na ně umožnili jen hasičům, pracovníkům odboru životního prostředí horšovskotýnské radnice a zástupci Meclovské zemědělské, a. s., která je nájemcem pole. „Nebudeme poskytovat žádné informace,“ řekl Luboš Porvich, vedoucí rostlinné výroby uvedené společnosti s tím, že jakákoliv medializace podobných případů způsobuje jen jejich nárůst.

Vyvezení sudů k poli by mohlo být trestným činem. „Věc je v šetření, musíme počkat na shromáždění všech podkladů pro další rozhodnutí,“ uvedla mluvčí domažlických policistů Vladislava Čejková s tím, že obsah kovových sudů uložených v bývalé silážní jámě nebyl zatím určen. Nájemce pozemku přislíbil, že zabezpečí uložení sudů do doby než bude ve věci rozhodnuto.