Tady věří, že začne konečně pořádně pršet. Včasný začátek sezony totiž ohrožuje nedostatek vody.
„Kdyby bylo dost vody, můžeme otevřít okamžitě. Areál je připravený, ale chybí to podstatné, voda. Do přepadu u mola chybí asi 45 centimetrů vody. Podobná situace byla i v roce 2007, kdy voda nedotekla celou sezonu. I letos je spodní vody velmi málo. Čekáme na déšť, ale ten se nám tady ve Kdyni vyhýbá. Výjimka byla ve středu, kdy se díky dešti zvedla hladina vody v koupališti o čtyři centimetry," řekla Jaroslava Tlustá, provozovatelka kdyňského koupaliště Hájovna.

K nebi marně vzhlížejí i v Němčicích u Kdyně. Zde vůbec netuší, jestli se lidé budou moci koupat ve velkém bazénu. I ten je napájený pramenem z lesa, který je téměř vyschlý.
„Nevím, jestli letos bazén vůbec dokážeme napustit. Trvá čtrnáct dní, než se naplní. Při tomto slabém přítoku se začne voda kazit ještě než bazén doteče. Vody je snad ještě méně než vloni," popsal situaci v Němčicích starosta obce Jan Hvizd.

Na lepší časy se snad blíská koupališti Úžlebec u Černíkova. Po dvou letech, kdy se provozovatel o jediné koupaliště s venkovním tobogánem téměř nestaral, našlo vedení obce nového a věhlas tohoto místa snad zase ožije. „Podařilo se nám najít nového provozovatele, s nímž budeme v nejbližší době podepisovat smlouvu," řekl starosta Černíkova Jan Hladík.

Lidé z Poběžovic a okolí využívají požární nádrž blízko silnice na Mnichov. „Bude připravena i pro letošní letní sezonu. Hasiči ji napustí během června," uvedla Dominika Adamcová z tamního Městského kulturního a informačního střediska.

Žádné zásadní změny nečekají návštěvníky babylonského rybníka. „Vloni došlo k zásadní renovaci toalet na parkovišti, udělalo se nové hřiště pro děti a také byly natřeny lavičky. Letos k větším opravám či jiným investicím nedošlo," shrnula Jindřiška Deckerová z odboru správy majetku domažlického MÚ.