Víceúčelová vodní nádrž Strýčkovice, která je na vlastní nebezpečí využívána obyvateli této vsi, i těch z okolí, ke koupání, je uzavřena. Lidé se letos musejí v horkých letních dnech zchladit jinde.

Vedení obce Srbice, pod něž sídelní útvar Strýčkovice spadá, se totiž rozhodlo dát nádrži nový kabát.

„Vodní nádrž je letos uzavřená a vypuštěná, abychom ji mohli opravit," vysvětlila starostka Srbic Markéta Kastnerová s tím, že opravy se týkají přímo samotné plochy nádrže a přijdou obec na více než 150 tisíc korun. Připomenula, že kromě několika drobnějších úprav se v posledních zhruba 30 letech vodní nádrž důkladně neopravovala.

„Přibližně do čtrnácti dnů by nádrž měla být opravena a i s nátěrem dokončena, pak musí také ještě nějakou dobu schnout a teprve potom se může začít napouštět," poznamenala starostka. Na koupaní v novém se tak místní mohou těšit až v příštím roce. Jaké občerstvení a další služby budou v areálu návštěvníkům nabídnuty, ukáže až případný nový nájemce.

„My se teď chodíme koupat do Ptenína na koupaliště Hráz, není to nijak daleko, jen pár kilometrů," prozradila Lenka Pavlíková ze Strýčkovic. „Koupání ve Strýčkovicích ale bylo místo, které téměř nemělo chybu. Dřív bývalo doslova vyhlášené, ale je holt třeba se o ně starat. Tak se snad dočkáme, že bude příští rok hezčí," dodala.