Strom padlý na koleje zastavil na tři hodiny nákladní vlak u Havlovic. I tato nehoda se naštěstí obešla bez zranění a větších škod.
„Nešlo o nic dramatického. Mašina naštěstí do stromu padlého přes koleje pouze najela. Nedošlo k vykolejení. Škody se pohybují v řádu tisíců korun. Za tři hodiny byl provoz na kolejích, které též nebyly nijak poškozené, obnoven," řekl mluvčí Správy železniční dopravní cesty Plzeň Marek Illiaš.

„Krátce před třetí hodinou ráno spadla u Zahořan větev do drátů elektrického vedení, které naštěstí nijak nepoškodila. O půl hodiny později odstranili hasiči dva stromy ležící přes celou silnici u Klenčí pod Čerchovem. Odtud přejížděli do Ždánova, kde přes tři čtvrtě vozovky také ležel padlý strom," popsala následky silného větru mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

Polámané větve ze silnic uklízeli hasiči i u Mnichova, Vranova a Nového Kramolína. Vítr měl dokonce způsobil i zahoření komína, kterému museli do ulice Výhledy v Horšovském Týně vyjíždět místní dobrovolní hasiči i profesionální jednotka ze Staňkova. Na kouř v kotelně upozornil majitele rodinného domu nainstalovaný detektor kouře. „Hasiči průzkumem zjistili, že silným větrem došlo k porušení plechového nástavce komína a docházelo tak k zakouření prostorů kotelny," vysvětlili horšovskotýnští hasiči. Poničený nástavec odstranili a prohlédli komín pomocí termokamery. Potvrdilo se, že k zahoření sazí v komíně nedošlo.

„V průběhu noci jsme evidovali sedm poruch na vysokém napětí v rámci západočeského kraje. Na Domažlicku to byla jedna porucha na vedení vysokého napětí, která byla způsobena pádem stromu do vedení vlivem silného větru. K větším škodám na vedení nedošlo. Poruchy na nízkém napětí od rána průběžně likvidovaly čety našich provozních montérů," uvedla Michaela Jírovcová mluvčí ČEZu .