První cenu získal Tomáš Fišer ze SOU v Domažlicích, druhý byl Jan Vondrák ze stejného učiliště a na třetím místě skončil Jan Martan ze Střední průmyslové školy strojnické a Střední odborné školy profesora Švejcara v Plzni.

„Jedná se o soutěž zručnosti, při které žáci prezentují své dovednosti výrobou zadané součásti, měřením přesnými měřidly i teoretickým testem,“ vysvětlila zástupkyně ředitelky pro praktické vyučování SOU Domažlice Alena Trnková.

Po příjezdu účastníků celkem ze šesti regionálních škol, zahájila soutěž ředitelka učiliště Zdeňka Buršíková. Přivítala soutěžící, popřála jim úspěch a ti se následně přesunuli soutěžit do strojírenských dílen.

„Soutěžící pracovali na výrobku zvaném „upínka“ sestaveném ze třech kusů, který museli mít hotový v časovém limitu pěti hodin,“ sdělila Trnková.

Výsledky hodnotila tříčlenná komise rozhodčích vylosovaná z řad učitelů doprovázející soutěžící. Na výrobku učitelé hodnotili celkový vzhled, správnost jednotlivých rozměrů, ale i zvolený technologický postup a v neposlední řadě také dodržování bezpečnosti práce. Vzhledem k tomu, že soutěž byla velmi vyrovnaná, neměli rozhodčí lehkou práci.

Při slavnostním vyhlášení žáci obdrželi hodnotné ceny.

Soutěžící umístění na prvním a druhém místě postupují do celostátního kola, které se koná rovněž na SOU Domažlice ve dnech 12.-14. dubna 2022.