Před čtyřmi lety vyrazil Jankovec s rodinou do Francie, kde ho oslovila životní cesta římského vojáka, poustevníka a biskupa. „Tehdy mě napadlo, že bych mohl osud svatého Martina přiblížit těm nejmenším. Máme čtyři děti, takže jsem to psal hlavně pro ně,“ uvedl podnikatel. Psaní mu zabralo asi půl roku. Věnoval se mu ve svém volném čase, především po večerech nebo o dovolené.

Součástí každé kapitoly jsou otázky k zamyšlení a krátká modlitba. „Prvními čtenáři byly naše děti. Překvapilo mě, že nejsou tak kritické, jak bych čekal. Knížku jsem dal přečíst také manželce a konzultoval ji s naším kamarádem a farářem Pavlem Kunešem,“ vyjmenoval autor. Nejpřísnější však byli ve vydavatelství. „Když jsem od nich dostal text zpět, bylo v něm spoustu poznámek a já jsem si připadal jako v sedmé třídě po diktátu,“ vtipkoval. Nakonec se obě strany domluvily a kniha nedávno vyšla.

Zájemci si ji mohou koupit například v Domažlicích nebo v Plzni. Ilustrace vytvořila absolventka pražské Akademie výtvarných umění Markéta Štefková.

Dominik Rubáš z Běšin se narodil v klatovské porodnici 11. října v 9:48 hodin rodičům Radce a Vaškovi. Chlapeček při příchodu na svět vážil 3480 g. Rodiče znali pohlaví svého prvorozeného miminka dopředu.
FOTO: Právě jsme se narodili