„Vítám, že obchodníci v Domažlicích stále dodržují tuto tradici. Tak nějak to k předvánočnímu času už patří. Pro mladší generace to možná není příliš atraktivní, protože ty si raději zajedou do větších měst do obchodních center, ale mně se tam nechce," říká šedesátiletá paní Božena Pekhartová z Domažlic, která k nákupu dárků pro svá vnoučata využila už minulou, tedy bronzovou neděli.

„Zamířila jsem rovnou do knihkupectví pro pohádkové knížky. Udělala jsem si procházku a teď se těším doma na oběd," dodala se smíchem.

O bronzové neděli však své obchody otevřela jen hrstka menších obchodníků.
„Bronzová neděle je slabá. Více lidí přijde o stříbrné a zlaté neděli. To, že máme otevřeno v neděli, už k tomuto období zkrátka patří," řekla majitelka knihkupectví Lidmila Haasová.

S tím souhlasí i Dagmar Cvachoučková z papírnictví v domažlických Alejích. Ta se proto rozhodla otevřít obchod až o stříbrné neděli.

„Vždy napilno máme poslední dny před Vánoci včetně stříbrné a zlaté neděle. Prodává se vše napříč sortimentem. Samozřejmě vánoční papíry, stužky, sáčky, přáníčka. Hodně lidé nakupují celofánové sáčky. Prodáváme desítky kalendářů a diářů a pohlednic, které jsou stále v oblibě. Zákazníci ale nakupují opravdu všechno," shrnula Cvachoučková.

Dveře zákazníkům o stříbrné neděli otevřou také prodejny s hračkami, klenoty, oblečením a také drogerie, které byly o bronzové neděli zavřené. Stejně tomu bude i o zlaté neděli 18. prosince.