„Hasiči ze stanice Domažlice, SDH Domažlice a SDH Draženov vyjeli k odčerpání vody a bahna ze sklepů rodinných domů, které zaplavila voda, jež se přelila z místního rybníka,“ informuje mluvčí HZS Pk Petr Poncar.

„Přívalová voda se dostala přes sádky do našeho obecního rybníka. Následkem toho rybník přetekl, a to na dvou místech. Přetékal u čapu a za místní prodejnou potravin,“ informuje starosta Draženova Štěpán Sladký.

V místní draženovské komunikaci je vedená kanalizace, která během trvání deště vodu sice nebrala, nicméně přívalová voda se udržela v obrubnících. Obrubníky vodu udržely na silnici, následkem toho vznikla na komunikaci „řeka“.
„Voda, která přetekla z rybníku za prodejnou, zaplavila tři domy pod sebou, z toho dva obydlené, u třetího se jednalo o starou neobydlenou chalupu. Děkuji dobrovolným domažlickým hasičům za obyvatele naší obce, kterým skutečně velmi pomohli,“ uzavírá starosta Draženova Sladký.

Náhlý přívalový déšť řádil také v dalších obcích Domažlicka.

„Hasiči ze stanice Domažlice a SDH Díly vyjeli k odčerpání vody a bahna z objektu pily,“ doplňuje o další ze středečních výjezdů hasičských jednotek mluvčí HZS Pk Petr Poncar.

Dále hasiči také vyjížděli k odčerpání vody z laguny, jež se vytvořila nad místním areálem zemědělců v Klenčí pod Čerchovem. Jeho pracovníci společně s částí jednotky SDH Klenčí pod Čerchovem vzniklou lagunu odčerpali.

Uvnitř bylo 33 osob včetně personálu. Nikdo nebyl při nehodě zraněn.
FOTO: Vlak u Holýšova vjel do stromu