Existuje několik řešení, ovšem šance, že se některý ze subjektů stávajících uskupení rozhodne přesunout, je malá. Jeden z dalších scénářů je však i stagnace. Může se stát, že se na středečním zastupitelstvu nemusí nic odhlasovat.

„Jediné, co by hrozilo, že by pro trojkoalici či Trojblok zvedli ruku komunisté. Mohu však říct, že naše koalice Trojblok pro Domažlice bude požadovat veřejné hlasování,“ uvedl Pavel Faschingbauer, lídr ODS a člen vyjednávacího týmu. Další otázkou a tématem k dohadům je i možnost figurování stávajícího starosty Miroslava Macha v městské radě. Za dobu svého působení na postu starosty se povedlo rozjet několik významných i finančně nákladných investičních akcí, například rekonstrukce a přístavba plaveckého bazénu, oprava a obnova pivovaru.

„V rámci Trojbloku jsme se shodli na názoru, že podnikatelským aktivitám se mají věnovat podnikatelé a ne město, protože zde existuje velký předpoklad, že tyto investice budou ztrátové, a tím budou město zadlužovat, a to jak v případě velkého ubytovacího zařízení u bazénu, tak i v případě městského minipivovaru s restaurací. Město by se mělo spíše soustředit na vlastní rozvoj – výstavbu parcel, průmyslových zón, volnočasových aktivit a v neposlední řadě příspívat k dobrému podnikatelskému prostředí, ” uvedl za Trojblok Pavel Faschingbauer, který rovněž kandiduje na starostu Domažlic, a dodal: “Na druhou stranu je pochopitelné, že se pan Mach v rozpracovaných akcích orientuje a těžko se mu odchází.“

Pochyby vzniklého Trojbloku ohledně ubytovacího zařízení a záměrů minipivovaru okomentoval i Zdeněk Novák (SPMD).

„Ubytovací zařízení u plaveckého bazénu bylo i v jeho původní podobě. Modernizované a rozšířené ubytování zvýší atraktivitu celého areálu, kde se nacházejí fotbalová hřiště, atletický stadion, tenisové a volejbalové kurty. Tak bude možné zajistit ubytování sportovců například na soustředění. Minipivovar s restaurací v objektu historického pivovaru, který bude multifunkčním kulturně-vzdělávacím zařízením, se jeví jako naprosto logický projekt.“

Zdeněk Novák navíc dodal, že vzniklý minipivovar nebude provozovat město, ale jím zřízená stávající obchodní společnost. Co se týká restauračního zařízení, to by se mělo pronajímat zkušenému provozovateli.

„Na obou projektech – bazén a kulturní centrum – se pracovalo řadu let, nezaznamenal jsem z řad současného i několika předchozích zastupitelstev až do letošní volební kampaně výhrady. Naopak zvláště obnovení pivovarské tradice v Domažlicích mělo a má výraznou podporu,“ dodal k situaci Zdeněk Novák, místostarosta Domažlic a současný kandidát na starostu.

Jak celá situace dopadne, kdo usedne do čela radnice jako nový starosta a zda dojde k přesunu mezi koalicemi a vznikne nadpoloviční většina, či jednání skončí remízou, bude jasnější po odpoledním ustavujícím zasedání nového zastupitelstva, které se koná v sále městského kulturního střediska od 16:00.