V domku Mračkových ve Strašicích se dějí podivné věci. Majitelé se obávají co bude dál, experti stále hledají příčinuAutor: DENÍK/ Martina ŠmejkalováRodina už je na pokraji sil a obrovský zájem o dění na jejich pozemku je vyčerpává. Dokonce už i podali trestní oznámení na neznámého pachatele.

„Nezlobte se, ale už k tomu nechci vůbec nic říkat. Za původní článek v Deníku děkuji, ale všude se teď o tom stále mluví a je toho na nás opravdu moc. Na shledanou,“ vyjádřila se na konci týdne majitelka domu Hana Mračková.

Teorií, proč se v domě Hany a Jiřího Mračkových děje to, co se tam děje, je mnoho. Odborníci si nad tím lámou hlavu a stále ještě neurčili přesnou příčinu problému. Nabízejí se různé varianty a výjimkou není ani názor, že se jedná o součet hned několika vlivů.

Podle starosty Strašic Jiřího Hahnera se totiž v době, kdy problémy začaly, sešlo v obci více událostí. „Zatím se ale neodvažuji nic konkrétního určit. Věc je v rukou odborníků, vše ostatní jsou jen domněnky. Věřím, že se to co nejdříve vyřeší,“ sdělil Hahner.

„Na situaci už zareagovaly také České radiokomunikace. Podle našich informací do Strašic přijedou v nejbližších dnech tuto anomálii, která dle našich techniků nemá obdoby ani nikde jinde ve světě, řešit dokonce experti z Brna za pomoci speciální měřící soupravy,“ informoval o situaci mluvčí Skupiny ČEZ pro západní Čechy Martin Sobotka.