Osm cyklistů jelo 27 a dva 50 kilometrů, manželé Konrádyovi se vydali pěšky na 15 km a zbytek příchozích si prošel naučnou stezku kolem obce, dlouhou 6 km.

Zamračená obloha, z níž se na kraj celé dopoledne snášelo nepříjemné mrholení přitom dávala tušit, že letošní pochod bude s minimální, ne-li nulovou účastí pěších, o cyklistech nemluvě. Několik místních a 4 turisté ze sousedního Bavorska přesto vyrazilo krátce po jedné hodině na cestu převážně lesem. O milé překvapení se postarali Libkováci, kteří v počtu osmi přijeli na kolech, aby si projeli 27 km dlouhou trasu. „Slíbili jsme, že přijedeme, tak jsme tady,“ konstatovala stručně Jana Korelusová a Vendula Tauscherová ji doplnila: „Původně jsme mysleli, že se mraky rozeženou, a nic. Ale jsme přece sokolové, ne?“

Na 50 km dlouhou trasu se vydal Pavel Kohout se synem Martinem, a protože oba jsou aktivní cyklisté, přidali si pár kilometrů navíc: „Nakonec to dalo 63 km,“ zhodnotil „mokrou etapu“ Martin.

Nejvzdálenějším účastníkem byl tentokrát Wolfgang Bablick z Grafenwiesenu a nejstarší Zdenka Wiesnerová z Loučimi, oba obdrželi láhev vína.

Členové pořádající TJ Sokol připravili ve stanu na hřišti za kostelem klasické občerstvení v podobě opečených klobás, piva, limonády, kávy a čaje (toho se tentokrát vypilo víc než kdy jindy), a když po čtvrté odpolední rozezněl Franta Toman ze Škrchleb své klávesy a spustil první písničku, déšť přestal a k večeru se dokonce téměř vyjasnilo.

Zdeněk Huspek