Letošní masopustní oslavy v rázovité chodské obci se přes sobotní Maškarní bál, nedělní krojovaný průvod a Kytičkovou zábavu dostaly k pondělnímu Babskému bálu a pak až ke svému vrcholu.

Tím byl úterní podvečerní masopustní průvod po vsi. Již dlouho před jeho začátkem se postřekovské ulice plnily diváky z širokého okolí, dokonce přijeli lidé i ze sousedního Německa. Tak je Postřekovský masopust vyhlášený. Před zraky stovek diváků zamířil průvod do dolní části Postřekova, na sportoviště místních fotbalistů.

Tam byl po dlouhém proslovu ´soudce´ Vladimíra Foista Masopust, jehož mládenci s děvčaty nesli na nosítkách po celém Postřekově, odsouzen k smrti. Byl pověšen na šibenici, což u ´pozůstalých´ vyvolalo takový smutek, že šli ihned poté ´truchlit´ s Hájenkou do sálu U Nádraží. Na některých Postřekovských už bylo vidět, jak je několikadenní oslavy zmáhají.

Masopustní průvody jsou na Domažlicku tradicí. Zde vás přesměrujeme na video a zde na fotogalerii z Postřekova, Spáňova, Klenčí, Draženova, Zahořan, Milavčí a Nevolic.

Dále naši spolupracovníci fotografovali v Domí a Horní Kamenici a také v Loučimi a jejím okolí.