Kinosál zaplnili především žáci čtvrtých až devátých tříd horšovskotýnské základní školy. S tvářemi pomalovanými v národních barvách dávali svou podporu českému týmu hlasitě najevo.

„Je to pro naše žáky taková pěkná tečka za vyučováním v poslední den před jarními prázdninami. Navíc jde o mimořádnou sportovní událost a měli jsme prostě chuť podpořit naše hokejisty," uvedl ředitel školy Pavel Jánský. „Děti jsou nadšené, baví se a fandí. Při jaké jiné příležitosti mohou tak pěkně společně projevit lásku k vlasti a posílit své národní cítění?" dodal a připojil poděkování městskému kulturnímu zařízení za spolupráci a umožnění tohoto zážitku.

Horšovskotýnské kino promítá přenosy z olympijských her v Soči pravidelně.

„Snažili jsme se z programu vybrat ty atraktivnější disciplíny, samozřejmě s ohledem na běžná filmová promítání. Návštěvníci se do kina na olympiádu chodí dívat i s dětmi, obecně je ale návštěvnost bohužel slabší," prozradila ředitelka MKZ Horšovský Týn Leona Císlerová. „Očekáváme, že se zvedne, pokud se bude dařit našim hokejistům," dodala.

Čtrnáctiletý Dominik Baštura z 9. B horšovskotýnské základní školy si na sledování zápasu přinesl známou hlasitou trubku vuvuzelu. Dominik je dle vlastních slov velkým hokejovým fandou, promítání utkání na velkém plátně v kinosále si užil poprvé. „Je to super. Vedeme 4:2, takže jsem moc spokojený," prohlásil o přestávce deváťák.