Nedočkavý štěkot stovky psů a rázné povely jejich páníčků zněly po oba víkendové dny jezdeckou halou v Horšovském Týně.

Ta totiž již tradičně hostila halové závody agility, které pořádal Kynologický klub 1 Domažlice a které měly letos nevětší počet účastníků.

Po závodišti se proháněla nejrůznější plemena. Belgičtí, holandští a australští ovčáci, sheltie nebo dokonce druh chrta zvaný vipet.

„Na agilitách už tradičně převažují border kolie, protože jsou to velice inteligentní psi, kteří se nejlépe učí,“ objasnila předsedkyně domažlického kynologického klubu Hana Slachová s tím, že závodů se mohl zúčastnit každý, ať už ´papírový´ pes nebo obyčejný voříšek.

Úkolem psů bylo za povelů jejich páníčků co nejrychleji a pokud možno bezchybně proběhnout trať, na které je čekala kladina, tunel, slalom, houpačka, kruh či skokové překážky.

Na vítěze v různých kategoriích pak čekaly chodské koláče a Kozinův čakan vyrobený z perníku.

Závodů se zúčastnila i Hana Polcarová s čtyřletou fenkou Manchester teriéra s neobvyklým jménem Sweet Holka Nová Atlanta.

„Říkáme jí ale spíš Ricky. Na trati je podle mě pro ni těžké projít celý slalom, občas kousek vynechá. A samozřejmě nejtěžší je celou dobu se soustředit na moje povely,“ vysvětlila majitelka ´Sladké holky´, která na agility přijela již počtvrté z Malovic u Boru na Tachovsku. Z trati ale strach neměla, na závody jezdí prý pouze pro zábavu.

„Nemáme žádné ambice, běháme jenom pro radost a také kvůli setkání s příjemnými lidmi. Když se ale zadaří a nějakou medaili domů přivezeme, tak to samozřejmě potěší,“ zakončila Polcarová.