Hostilo jí dopravní hřiště. Přítomní premiérově využívali nově zrekonstruovanou budovu, která byla stavbaři předána do užívání městu Domažlice jen před několika dny.

„Doprava by měla být spojována s kázní a disciplínou," připomněl mladým cyklistům na úvod soutěže Václav Ircing, plzeňský koordinátor BESIPu, pořadatele soutěže.

Pro čtyřčlenné týmy (vždy dvě dívky a dva kluci) byly připraveny čtyři soutěžní disciplíny (jízda zručnosti s 12 překážkami, jízda podle pravidel silničního provozu, zdravověda a testy).

Mezi jejich absolvováním mohli žáci vyzkoušet 'opilecké' brýle, po jejichž nasazení jim při pohybu byl navozen stav opilce, který má 1,5 promile alkoholu v krvi. Úkolem pak bylo s těmito brýlemi na očích projít slalomovou dráhu a kopnout do míče.

„Dost jsem se motala, byl to hrozně divný pocit. Nemohla jsem se vůbec do míče trefit," popsala své pocity šesťačka Veronika Váchalová z mrákovské školy těsně poté, co si nevšední brýle sundala.

„Věřím, že se příště sejdeme ještě v lepším prostředí. V plánu je oprava světelné křižovatky i značek na dopravním hřiště a příprava plochy pro in-line bruslení, která by zde měla být o víkendech volně přístupná pro rodiče s dětmi,"  dodal k současnému stavu areálu dopravního hřiště místostarosta Karel Štípek.