V sobotu ve 13 hodin vystoupily štichovské ženy v doprovodu mužů v Domově pro seniory v Černovicích s představením Mrazík. Po sehrání slavné ruské pohádky darovali černovickým seniorům perníček s přáníčkem a prohlédli si bydlení klientů domova.

Poté se vydali na cestu do Hradiště u Domažlic, kde si zahráli bowling v penzionu U Lenina.

Samotný majitel pan Kastl se s nimi na přivítanou vyfotografoval. A pak už začala samotná hra.

Družstva mezi sebou soutěžila jako o život. Po dvou hodinách zvítězilo první družstvo s 917 body a druhé s 835 body. Pak si všichni dali dobrou večeři a začalo druhé kolo. Opět zvítězilo první družstvo, a to s 1021 body, a druhé uhrálo 864 bodů.

Vítězné družstvo získalo láhev šampaňského, ale nebylo lakomé a podělilo se i s družstvem druhým. Na body byl nejlepším hráčem Milda Švarc, druhý Ladislav Šindelář a třetí Petr Volena.

Nejstarší hráčka Růžena Kaasová obdržela od majitele bowlingu plechovku piva a patří jí velké poděkování, že hrála celé odpoledne a kuželky před ní nezůstaly stát.

Poděkování patří samozřejmě všem, kteří se zúčastnili. Všichni jsme si celé sobotní odpoledne velice užili, byla samá legrace a již nyní se těšíme na další akci.

Nedělní odpoledne pak patřilo kreativnímu kurzu drátování. Lektorkou byla velmi zkušená drátenice Dana Soukupová z Ostromeče.

Osm ´drátenic´ si nejprve vyrobilo zvoneček pro štěstí či na Vánoce. Poté se pustili do drátěného věšáčku ve tvaru srdíčka. Výrobek vypadal nejprve strašně složitě, ale po sdělení postupu paní Soukupovou si každá z účastnic vyrobila opravdu nádherný věšáček, který doma určitě najde své místo.

Na závěr si všechny udrátovaly hvězdičku a vyzdobily si ji korálky.

Za celé nedělní odpoledne, které u nás ve Štichově paní Soukupová strávila a naučila nás základům drátování, jí chceme moc a moc poděkovat.

Andrea Bauerová