Hned několik investičních akcí začalo či v nejbližší době začne na městském stadionu Střelnice v Domažlicích i v dalších objektech, které využívají sportovci.

Na rozdělané práce na stadionu upozorňovali někteří obyvatelé, nyní se dočkají dokončení, ale také dalších změn. „Zakázku na výměnu ochranných sítí za brankami na fotbalovém hřišti s umělým povrchem na stadionu Střelnice schválila rada města," uvedl domažlický starosta Stanislav Antoš. Radní vybírali ze dvou nabídek, vybrali tu levnější za 50 885 Kč bez DPH.

Na městském stadionu budou také vyměněny okapy a svody na západní tribuně. Tato zakázka vyjde na 31 499 Kč bez DPH.

Největší investiční akcí bude vybudování nových parkovacích místa za novou tribunou a stezka pro chodce a cyklisty propojující Vojtěchovu ulici s ulicí Hruškova. „Stezka nabídne chodcům a cyklistům přímé napojení na havlovickou cyklostezku a výrazně zjednoduší průchod v této části města. Tento projekt se chystal delší dobu," připomněl starosta.

Ani to stále není vše. „Na stadionu Střelnice proběhne v brzké době také obnova beach volejbalových kurtů," doplnil jednatel Správy sportovních zařízení města Domažlice Dalibor Kubů.

Investice jsou připraveny i pro další městská sportoviště - na letní měsíce se chystá oprava střechy zimního stadionu, ve sportovní hale dojde k výměně časomíry a na babylonském rybníku je pro letošní sezonu připraveno šest nových šlapadel a šest lodiček.