Velký nápor na silnicích, opuštěné koleje – takse dáshrnoutčtvrtek z hlediska dopravy v domažlickém regionu.Ovlivní jícelostátní odborářská stávka proti vládní politice. „Vlaky, které mají pravidelný odjezd z výchozí staniceve čtvrtekod 0 do 24 hodin, nevyjedou,“ informoval tiskový odbor největšího železničního dopravce v zemi – Českých drah, které provozují veškerou osobní přepravu na železnici na Domažlicku.
Ve čtvrtektak cestující nemohou využít spoje na páteřní trati Plzeň – Domažlice – Furth im Wald, ani žádný na regionálních tratích z Domažlic do Klatov a Plané a ani mezi Staňkovem a Poběžovicemi.
Prvním vlakem, který se opět vydá s cestujícími na trať, bude páteční ranní spoj do Plzně, který z domažlického nádraží vyjíždí ve 3.45 hodin.
Situaci v dopravětak zachraňují autobusoví dopravci. Linky společnosti ČSAD Plzeň jezdí bez omezení, naopak ještě zvyšuje kapacitu svých spojů přidáním posilových autobusů mezi Domažlicemi a Plzní i Domažlicemi a Klatovy. Šoféři, kteří s důvodem stávky souhlasí, se k ní připojí pouze symbolicky, například vylepením letáčků v autobuse.
Spojení s Plzní v normálním rozsahu zajišťují i autobusy společnosti RDS bus.
„Ve čtvrtek jezdíme podle platného jízdního řádu,“ potvrdil dispečer společnosti Karel Sedlák. Kapacitu linek RDS bus nenavyšuje.
S výraznějšími problémy s docházkou nepočítají ředitelé většiny škol v okrese.
„V případě potřeby můžeme přejít na provizorní režim vyučování, ale nepředpokládám, že k tomu dojde,“ uvedla ředitelka domažlického učiliště Zdeňka Buršíková. Většina přespolních žáků její školy využívá autobus a ti starší dokonce i vlastní auta.