Již od roku 2007 uděluje každoročně Spolek Bavaria Bohemia, jenž je zřizovatel Centra Bavaria Bohemia v Schönsee, na podnět svého kuratoria cenu Brückenbauer – Stavitel mostů. Letos jedno z ocenění putovalo i do Hostouně.

Kdo převzal ocenění v minulosti

Cenu získávají osobnosti či skupiny za přeshraniční spolupráci a prohlubování dobrého sousedství mezi Čechy a Němci. Ocenění už za českou stranu získali např. skladatel Josef Thums z Blížejova, ředitel Základní školy praktické v Domažlicích Martin Tomaier a Kamila Císlerová, učitelka Základní školy v Bělé nad Radbuzou, ale pyšnit se s ní může i SOU a Gymnázium J. Š. Baara v Domažlicích, dále Miroslava Šebestová, zástupkyně ředitele ZŠ Poběžovice či regionální historik Zdeněk Procházka.

Letos cenu obdržela MŠ Hostouň

Zjišťovali jsme, jak vnímá čerstvě získané ocenění ředitelka hostouňské mateřinky.

„V Schönsee při předávání ocenění mi vše tak nějak teprve došlo. Předtím jsem si neuvědomovala, co ocenění Stavitel mostů znamená. Bylo to velké, slavnostní, ale myslím si, že nás to nijak nezměnilo. To, co s našimi a waldthurnskými dětmi společně podnikáme při projektu Duha – Regenbogen, si děláme pro radost," vyjádřila Deníku své pocity Lenka Jopková.

„Je to ocenění a vyvrcholení naší dosavadní spolupráce s Waldthurnem a mám radost, že partnerství obou měst není formální. Je živé, prostě funguje," prohlásil starosta Hostouně Miroslav Rauch.

„Ráda bych jménem všech – zaměstnanců, dětí i rodičů poděkovala těm, kteří se hlavně přičinili o ocenění. Jsem si jistá, že náhody neexistují a bez položení základního kamene Jankou Gollwitzer, Seppem Beimlerem a Mirkem Rauchem by náš ´duhový most´ nestál. Bez jejich podpory bychom stěží některé aktivity mohli provozovat," zakončila ředitelka MŠ Hostouň Jopková.